۱۳۹۷ جمعه ۲۶ مرداد
شرح خبر
0 : 0 - 1397/03/23 - تعداد بازدید : 20
.
سامانه اطلاعاتی تحت وب اندازه گیری و آنالیز کمی و کیفی شاخص ها و پارامترهای هندسی خطوط

بسمه تعالی

اداره کل خط و سازه های فنی راه آهن ج.ا.ا برای اولین بار به سامانه اطلاعاتی تحت وب اندازه گیری و آنالیز کمی و کیفی شاخص ها و پارامترهای هندسی خطوط مجهز گردید.

با توجه به پیشرفت روزافزون صنعت ریلی و استفاده از فناوریهای نوین در بخش تعمیر و نگهداری خطوط، راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران سامانه جامع و بانک اطلاعاتی در مورد وضعیت خطوط ریلی در سطح شبکه راه‌آهن را راه اندازی نمود.

این سامانه تحت نظارت گروه ارزیابی عملکرد ماشین آلات مکانیزه اداره کل خط و سازه های فنی راه آهن و همکاری متخصصان داخلی تدوین شده و در سرور 200 گیگا بایتی ساختمان مرکزی راه آهن ج.ا.ا (عباس آباد) راه اندازی شده‌است.

از مزیت های راه اندازی این سامانه، میتوان به استفاده و بهره برداری مدیران و مسئولین ستاد و مناطق بویژه در بخش فنی و زیربنایی تحت شبکه محلی رایانه ای (local network ) اشاره نمود.

از مهمترین نتایج و خروجیهای این سامانه که از طریق لینک ویژه (hyper link) بطور مستقیم به سامانه نت (coswin) ، ارزیابی کیفی عملکرد پیمانکاران مربوطه در بخش مهندسی تعمیر و نگهداری (سیستم جریمه پاداش) خطوط را می توان نام برد.

لازم به ذکر است تمامی استاندارد های لازم در طراحی و اجرای این سامانه متناسب با آئین نامه اتحادیه اروپا (EN) و برگرفته از سامانه راه آهن ایتالیا (RFI) و همچنین استفاده از فرمولهای پیشرفته برداشت و محاسبه پارامترهای هندسی نظیر نرم افزار ADA II اجرا شده است.

امید است با توسعه و ارتقاء این سامانه بتوانیم در آینده ای نزدیک شاهد پیاده سازی سیستم ارسال و دریافت هوشمند اطلاعات خطوط از محل گراف برداری و ثبت پارامترهای هندسی( Data transfering ) با فناوری جدید (smart recording machine) باشیم.امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الكترونيكي شما    
شماره تلفن
توضيحات  
تغییر کد امنیتی  
كد امنيت  
 
کليه حقوق محتواي اين سايت متعلق به راه آهن جمهوري اسلامي ايران مي باشد.
Powered by DorsaPortal