۱۳۹۷ شنبه ۳۱ شهريور
  • پل
  • قطار
رویدادهای ویژه
اخبار و اطلاعیه ها ادامه...
سامانه اطلاعاتی تحت وب اندازه گیری و آنالیز کمی و کیفی شاخص ها و پارامترهای هندسی خطوط 1397/03/23
سامانه اطلاعاتی تحت وب اندازه گیری و آنالیز کمی و کیفی شاخص ها و پارامترهای هندسی خطوط
اداره کل خط و سازه های فنی راه آهن ج.ا.ا برای اولین بار به سامانه اطلاعاتی تحت وب اندازه گیری و آنالیز کمی و کیفی شاخص ها و پارامترهای هندسی خطوط مجهز گردید. با توجه به پیشرفت روزافزون صنعت ریلی و استفاده از فناوریهای نوین در بخش تعمیر و نگهداری خطوط، راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران سامانه جامع و بانک اطلاعاتی در مورد وضعیت خطوط ریلی در سطح شبکه راه‌آهن را راه اندازی نمود. این سامانه تحت نظارت گروه ارزیابی عملکرد ماشین آلات مکانیزه اداره کل خط و سازه های فنی راه آهن و همکاری متخصصان داخلی تدوین شده و در سرور 200 گیگا بایتی ساختمان مرکزی راه آهن ج.ا.ا (عباس آباد) راه اندازی شده‌است.
پايش دائمي پلهاي شبكه ريلي راه آهن جمهوري اسلامي ايران 1395/04/26
پايش دائمي پلهاي شبكه ريلي راه آهن جمهوري اسلامي ايران
با هدف نگهداري و نظارت دائم بر رفتار پلهاي راه آهن جمهوري اسلامي ايران پروژه پايش پلهاي راه آهن براي نخستين بار اجرا گرديد.اين پروژه شامل برداشت و تحليل اطلاعات دريافت شده از تجهيزات مانيتورينگ نصب شده بر روي پلها مي باشد كه امكان رصد وضعيت پلها را به ازاي هر قطارعبوري ميسر مي سازد
رصد لحظه به لحظه وضعيت پل تاريخي "ورسك"؛ اولين تجربه پايش دائمي پلهاي مهم راه آهن كشور 1395/03/08
رصد لحظه به لحظه وضعيت پل تاريخي "ورسك"؛ اولين تجربه پايش دائمي پلهاي مهم راه آهن كشور
در پي آزمايش سلامت سنجي پل ورسك در مهرماه سال 93 كه سلامت فيزيكي آن در حالت كلي تاييد شد، به هدف نگهداري پيش بينانه و نظارت دائم بر رفتار پل مزبور، پروژه پايش يكساله آن مورد بهره برداري قرار گرفت. اين پروژه شامل سه مرحله ابزاربندي، برداشت و انتقال عملياتي اطلاعات به تهران و تحليل اطلاعات برداشت شده مي باشد. طي پياده سازي اين پروژه، امكان رصد وضعيت پل ورسك بازاي هر قطار عبوري از مركز فراهم گرديده است.
کليه حقوق محتواي اين سايت متعلق به راه آهن جمهوري اسلامي ايران مي باشد.
Powered by DorsaPortal